دوره آموزشی طراح نقشه کش صنعتی نرم افزار Catia

کارآموزان در این دوره آموزشی با محیط نرم افزار Catia و قابلیتهای این نرم افزار آشنا میشوند و همچنین با استفاده از مثالها و تمرینهای مختلف توانایی مدل نمودن قطعات صنعتی در این نرم افزار کسب خواهند نمود.

اساس کار در آموزش این دوره ( توانایی حل مسئله ) میباشد بطوریکه با حل و بحث پیرامون تمرینهای مختلف این مهم بدست می آید، لذا در آموزش نرم افزار های دیگر مدلسازی مهندسی مکانیک کمک شایانی میکند.

در این دوره محیطهای Assembly Design ، Part Design ، Sketcher  و Drafting آموزش داده میشود.

Sketcher : برای استفاده از هر محیطی در کتیا نیاز به یک طرح اولیه قطعه یا ترسیم پایه داریم که برای ترسیم ان از محیط sketcher کتیا استفاده میکنیم.

Part Design : در این محیط، کاربر می‌تواند با استفاده از Sketch های دوبعدی، مدل‌های سه بعدی صلب ایجاد کند. پس از ایجاد مدل سه بعدی اولیه، می‌توان مشخصه‌های مورد نظر نظیر سوراخ، گوشه، رزوه، ماهیچه و … را به مدل اضافه نمود. در سایر موراد نیز می‌توان سطوح ایجاد شده در محیط‌های طراحی سطوح را به مدل سه بعدی توپُر تبدیل کرد.

Assembly Design : در این محیط، کاربر می‌تواند با استفاده از قیود موجود، قطعات مختلف یک محصول را مونتاژ نماید. قیود مونتاژ موجود در این محیط برای تعیین موقعیت دقیق قطعات در محصول نهایی به کار می‌روند. این قیود با محدود کردن درجات آزادی هر قطعه، موقعیت و جهت‌گیری آن را در محصول و نسبت به سایر قطعات تعریف می‌کند.

Drafting :  در این محیط تهیه نقشه‌ های مهندسی دوبعدی با استفاده از قطعه‌ های سه‌ بعدی تولید شده در محیط Part Design یا محصولات مونتاژ شده در محیط Assembly Design امکان پذیر می باشد. محیط نقشه‌ کشی کتیا شامل کلیه ابزارهای لازم مانند ابزارهای تولید نما، ترسیم، ویرایش، اندازه‌ گذاری و علائم اختصاری جهت تولید نقشه‌ های دو بعدی است.

دوره آموزشی نقشه کش و طراح صنعتی با نرم افزار Catia در آبان ۹۷ شروع خواهد شد.

جهت ثبت نام در دوره آموزشی طراح و نقشه کش صنعتی با Catia اینجا کلیک نمایید.